Na czarno-białym zdjęciu widoczne są palące się świece na tle. Jedna świeca znajduje się na pierwszym planie i jest wyraźnie widoczna, podczas gdy pozostałe świece są rozmazane i umieszczone na drugim planie. Wszystkie świece płoną, tworząc delikatne światło i atmosferę spokoju.
Data publikacji: 2023-01-25
Autor: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Zdjęcie przedstawia zmarłą dr n. biol. Marię Stachowską w formie czarno-białego portretu. Zdjęcie jest w formie monochromatycznej, co nadaje mu klasyczny charakter. Dr Maria Stachowska jest ubrana w sposób dostojny, a jej wyraz twarzy jest spokojny. Zmarła trzyma lekko uniesioną głowę, a jej spojrzenie jest skierowane w kierunku aparatu.

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

dr n. biol. MARII STACHOWSKIEJ (zm. 20 stycznia 2023 r.)

wieloletniego pracownika Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej, od 2005 roku Prezesa Kolegium Pielęgniarek i Położnych Rodzinnych w Polsce, Dyrektora Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Publicznego w Poznaniu (2009 – 2014), Kierownika Oddziału Zdrowia Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (2015 –2018), konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego (2003 – 2014), wielokrotnego członka zespołów opiniujących projekty ustaw i rozporządzeń w zakresie ochrony zdrowia, w szczególności dotyczących podstawowej opieki zdrowotnej i kształcenia pielęgniarek i położnych. Za działalność na rzecz rozwoju medycyny oraz ochrony zdrowia publicznego odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi (2021).

Pani Doktor była znakomitym nauczycielem akademickim, autorką publikacji w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz pielęgniarstwa geriatrycznego, promotorem wielu prac licencjackich i magisterskich.

Żegnamy wspaniałą pielęgniarkę, specjalistę w dziedzinie pielęgniarstwa środowiskowego, która inspirowała i wspierała pokolenia pielęgniarek m.in. w zakresie samodzielności zawodowej pielęgniarek na rynku świadczeń zdrowotnych. Wpisała się na zawsze w historię pielęgniarstwa rodzinnego w Polsce.

Była życzliwym przyjacielem, gotowym do niesienia pomocy nie zważając na własne potrzeby. Już teraz odczuwamy brak jej obecności, uśmiechu i optymizmu.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Rodzinie składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

 

Społeczność Wydziału Nauk o Zdrowiu